SUPERBOX PİNG DÜŞÜRME

 SUPERBOX PİNG DÜŞÜRME

SUPERBOX PİNG DÜŞÜRME

Turkcell superbox kullanıcılarının genellikle yaşadığı problemleri aşağıda listeledik.

 1. Superbox Ping Sorunu

  Ping sorunu genellikle modeminiz kullandığı frekansa bağlıdır.

 2. Upload Sorunu

  Genellikle bu sorunda modeminizin kullanmış olduğu frekansın yoğunluğuna bağlıdır.

 3. Superbox Download Sorunu

  Modeminizin bağlı olduğu baz istasyonunun yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir.

Yukarıda listelediğim sorunların çözümü için size bir RAR dosyası vereceğim. Aşağıdaki linkten frekans ayarı dosyamızı indirebilirsiniz.

Öncelikle İşletim sisteminize uygun olan dosyayı masaüstüne çıkartınız. Benim işletim sistemim 64 bit olduğu için 64bit klasörünü masaüstüme çıkardım.

superbox ping düşürme

Daha sonrasında klasör içerisindeki “huawei_band_tool_config.txt” dosyasını açınız. Ve Kendi modeminize göre düzenleyip kaydediniz.

superbox ping düşürme

Daha sonrasında:

LTE 800.bat LTE 800+1800.bat LTE 800+2100.bat … frekans dosyalarını tek tek etkinleştirip hız testi yapabilirsiniz. En iyi performansı hangi frekansta alırsanız o frekansı kullanırsınız.

Ben Download – Upload – Ping sorununu tek ayarda çözdüm sizin bölgenizde de kullandığım frekanslar yoğun değilse güzel performans alırsınız. Benim kendi ayarımı ekledim sizde deneyebilirsiniz.

EN KRAL AYAR.bat

superbox ping düşürme

Yapılan Yorumlar
 • EMİR dedi ki:

  dedıklerınızı yaptım lte lerden bır tanesını secerken hata verıyor

  • karizma dedi ki:

   En kral ayarı kullanırsanız: Hem download hem de upload hızınız gayet iyi performans artışı olacaktır. Bu arada modeminiz kapak resmindeki modelden mi ?

   • EMİR dedi ki:

    hayır benım modemım yatay sekılde olan

    • karizma dedi ki:

     Anladım bu çözüm sadece kapak resmindeki modem için geçerli. Bende diğer modem olmadığı için ona nasıl bir çözüm bulabiliriz bilmiyorum.

 • Engin dedi ki:

  Modem modeli farklı olanlar ayarları bu şekilde düzenleyebilir, gene aynı sonucu alıyorsunuz…Bu arada bu bilgiyi bizlere sunduğu için admine teşekkürler.

  # Router IP address or host
  web_router_ip = “192.168.1.1”; #Normalde Huawei Modemlerin arayüz ip adresi : 192.168.8.1 ama diğer modemleri kullananlar bu kısmı 192.168.1.1 yapabilir.

  # Router username (admin)
  web_router_user = “admin”; #Modem arayüzü kullanıcı adını giriniz.

  # Router password
  web_router_pass = “buraya modem arayüz şifreniz”; #Modem arayüzü şifresini giriniz.

 • Muhammed Cansever dedi ki:

  bunun ayarlarını nasıl sıfırlarım yaptım ve m247 diye bir vpn serverine bağlandı kaç defa ağ ayarlarını sıfırladım bilgisayarımda hep aynı şeyi kullanıyor pingim arttı hızım deli gii düştü

  • karizma dedi ki:

   VPN hızını düşürüyor ve pingini yükseltiyordur. VPN kullanmayın. + Olarak hızınız yüksek ve düşük ping sağladığınızda o ip adresinin not alın. Örnek 176.239.xxx.xx gibi bir ip adresi ile internete bağlandığınızda hızınız yüksek ve düşük pinge sahip oluyorsanız, modeminizi kapatıp açtığınızda 176.239’la başlayan ip adresi gelene kadar aç kapat yapınız..

Bir Yorum Yapın